کوه های سفید و داستان سه پایه ها

 

کوه های سفید

 9780881032604

در سال ۲۱۰۰ دنیا توسط ماشینهایی به نام سه پایه ها اداره می شود و نه تنها زندگی انسانها بلکه افکارشان هم توسط ماشینها کنترل می شود بطوریکه توان سرپیچی از دستورات سه پایه ها را ندارند. زندگی انسانها در این زمان مانند زمانی است که هیچ ماشینی اختراع نشده بود . داستان از یک پسربچه روستایی سیزده ساله به نام ژان-پل آغاز می شود.نام دهکده او اورتون است و احتمالا جایی در انگلستان است. سه پایه ها برای اینکه ذهن انسانها را کنترل کنند بعد از سیزده سالگی نوعی پوشش کوچک فلزی را در سر آنها قرار می دهند. در روزی که باید ژان-پل کلاه مخصوص را بر سر بگذارد یک غریبه به نام آزیماندیس به روستای آنها وارد می شود و مسیری را جلوی قهرمان داستان می گذارد که به دنیای فراسوی سه پایه ها ختم می شود. داستان با حوادث شگفت انگیزی همراه است و ماجرای مبارزه ژان با سه پایه ها است- در این مسیر او اتفاقات زیادی را پشت سر می گذارد و دوستان زیادی هم پیدا می کند و سر انجام به محل زندگی انسانهای آزاد در کوهستانی پر از برف می رسد.

بعد از کوههای سفید جان کریستوفر داستان را با کتاب شهر طلا وسرب و کتاب برکه آتش ادامه می دهد و سالها بعد کتاب سه پایه ها را در کنار سه کتاب اول می نویسد.

خواندن این سه گانه را به همه شما توصیه می کنم.tripod_book_shiny_by_alibabes777-d3gkp0q

 n00061211-b

جان کریستوفر که نام اصلی او ساموئل یود است در سال ۱۹۲۲ در لنکشایرانگلیس به دنیا آمد.

وی سال‌های با نام اصلی خودش (یود) در زمینه داستان بزرگسالان فعالیت می‌کرد، اما موفقیتی به دست نیاورد. او شهرت خود را از طریق داستان‌های علمی-تخیلی به دست آورد که که برای نوجوانان نوشته‌است. به گفته خود او، این داستان‌ها ماجرای واکنش انسان‌ها در شرایط سخت زندگی و بررسی این واکنش‌ها هستند.مهم‌ترین و مشهورترین اثر کریستوفر سه گانه سه پایه‌ها است که شامل سه کتاب کوه‌های سفید، شهر طلا و سرب و برکه آتش است .موفقیت این سه گانه به قدری بود که ۲۰ سال بعد کتاب دیگری با نام وقتی که سه پایه‌ها آمدند نوشت و آن را به چهارگانه بدل ساخت. کریستوفر در سال ۱۹۷۰ میلادی رمان نگهبانان را نوشت که به خاطر آن برنده جایزه ادبی گاردیَن شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *